Wybieramy akumulator motocyklowy

Wymiana akumulatora w motocyklu to odpowiedzialne, a tym samym dość stresujące zadanie. Kolejne modele różnią się między sobą na wiele sposobów, a osoby, którym jeszcze ciągle brakuje większego doświadczenia, mają problem z oceną tego, które parametry są bardziej, które zaś mniej istotne.

O czym informuje nas producent?

Analizując parametry podane przez producenta akumulatora, przeważnie możemy zapoznać się nie tylko z określanym w woltach napięciem nominalnym, ale również z pojemnością podawaną w amperogodzinach oraz z wartością prądu rozruchowego, która zwykle jest określana w amperach. Nie bez znaczenia jest także rozmiar samego akumulatora, przed analizą ofert wskazane jest wiec zapoznanie się z uniwersalnym kodem wymiarów obudowy stosowanym przez wiodące firmy.

Optymalne parametry

Skup motocykli używanych

Osoby prowadzące skup quadów w Szczecinie podpowiadają, aby stawiać przede wszystkim na akumulatory charakteryzujące się identycznymi rozmiarami, polaryzacją i maksymalną dostępną pojemnością. Przy zakupie warto też pamiętać, że napięcie minimalne na poziomie 12 V jest obecnie standardem. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, konsultacje ze specjalistami wydają się zresztą najlepszą z dostępnych opcji.