Przegląd techniczny motocykla – to warto wiedzieć

Jednym z najważniejszych obowiązków spoczywających na właścicielu motocykla, jest dokonywanie regularnego przeglądu technicznego pojazdu, z którego korzysta. Brak przeglądu to przecież nie tylko mandat karny, ale i szereg innych niedogodności z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy na czele.

Przegląd techniczny – jak często?

Osoby udające się na przegląd techniczny po raz pierwszy mogą być nieco zaskoczone. Obowiązkowe badania nie zawsze wykonuje się przecież w tych samych odstępach czasu. Właściciele nowych motocykli mogą zwlekać z przeglądem nawet trzy lata, podczas gdy w przypadku właścicieli starszych pojazdów oferowanych przez skup quadów w Gdańsku muszą pojawiać się w punkcie serwisowym raz w roku.

Skup motocykli

Jak wyglądają badania techniczne

O ile termin wykonania badań technicznych różni się w zależności od tego, jakim pojazdem dysponujemy, o tyle same badania zawsze wyglądają bardzo podobnie. Sprawdzane jest nie tylko oświetlenie, ale także numery seryjne ramy, funkcjonowanie kierunkowskazów, stan hamulców, działanie sprzęgła oraz to, w jaki sposób funkcjonują podnóżki dla kierowcy i pasażera. Przegląd motocykla nie będzie też kompletny bez sprawdzenia, jaką wysokość ma bieżnik opon.