Poznaj najpopularniejsze akumulatory motocyklowe

Gdy wiemy już na jakie parametry akumulatora motocyklowego należy zwracać uwagę w pierwszej kolejności, możemy zastanowić się nad tym, jaki jego rodzaj okaże się dla nas odpowiedni. Osoby prowadzące skup uszkodzonych motocykli w Szczecinie przypominają, że każdy ma swoją specyfikę, zalety oraz słabe strony.

Akumulatory kwasowo-ołowiowe

Akumulatory kwasowo-ołowiowe są też często określane mianem akumulatorów najstarszego typu. Ich budowa jest tradycyjna, mamy więc do czynienia z płytkami z ołowiu i dwutlenku ołowiu umieszczonymi w roztworze kwasu siarkowego znajdującego się w stanie ciekłym. Nie są drogie, a w przypadku motocykli z regulatorami napięcia ciągle są jedynym możliwym wyborem.

Akumulatory żelowe i AGM

Skup motocykli

Akumulatory żelowe i AGM charakteryzują się sporymi różnicami konstrukcyjnymi, przeważnie omawia się jej jednak łącznie. Wynika to z tego, że mają zbliżone ceny i właściwości użytkowe. Można je montować pionowo, a nawet dnem do góry, jeśli zaś chcielibyśmy wskazać na przewagę technologii AGM nad akumulatorami żelowymi, moglibyśmy wspomnieć jedynie o lepszych parametrach prądu rozruchowego. Akumulatory tego rodzaju wydają się najlepszą opcją, jeśli panujemy dłuższe trasy.